Kelionė po Aukštaitijos dvarus

Girionių darželio bendruomenė gražų šeštadienio rytą autobusu išvyko į kelionę po Aukštaitijos dvarus. Pirmiausia aplankėme Siesikų miestelį, Siesikų pilį. Storos mūrinės sienos ir bokštai liudija, kad pilis buvo skirta gynybai. Pilis, priklausiusi kilmingai Daumantų – Siesickių giminei ir Daugėlų šeimai yra vienas ankstyviausių ir mistiškiausių renesansinių statinių.

Aplankėme prezidento Antano Smetonos rezidenciją-dvarą, įsikūrusį vaizdingoje pietinėje Lėno ežero pakrantėje, šalia prezidento gimtinės – Užulėnio. 1934 m. švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį. Užugirio dvarą prezidentas Antanas Smetona vadino Užugirio kiemu, kuris jam buvo ir poilsio, ir apmastymų vieta. Dvare apžiūrėjome Prezidento darbo kambarį, Prezidento žmonos Sofijos Smetonienės apartamentus. Kino salėje žiūrėjome filmas apie A.Smetonos prezidentavimą.

Dar aplankėme Taujėnų dvarą . Taujėnų dvaras minimas nuo XVI a. antros pusės. Klasicizmo stiliaus dvaro rūmai, pastatyti XIXa. pradžioje, ir iki XX a. vidurio buvę kunigaikščių Radvilų rezidencija, išliko iki šių dienų.

Ekskursijos metu susipažinome su dvaro istorija, su Radvilų palikuonių padovanotu giminės medžiu, apžiūrėsite keletą autentiškų šio dvaro baldų, grožėjomės nuotraukų galerija, pasivaikščiojome išpuoselėto parko takeliuose pasitiko ir bauginančios helowino dekoracijos, netikėtos ekspozicijos, voratinkliai, siaubo kambariai, siaubo takas, labirintas, moliūgų paroda bei daugybė kitų staigmenų.

Kauno rajono Girionių darželis
Įstaigos kodas 291095960
A. s. XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Jovita Vasiliauskienė – direktorė

Kauno r. sav. Girionių k. Liepų g. 13A
Tel. (8 37)  547248
Mob.tel. +370 699 28413
El. p. girioniudarzelis@gmail.com

2023 © Kauno raj. Girionių darželis
Kalbos »